Pořadatelé

Pořadatelem Cen Paměti národa je Post Bellum – sdružení novinářů, historiků a dokumentaristů které nahrává již od roku 2001 svědectví válečných veteránů, přeživších holokaustu, politických vězňů, disidentů a dalších pamětníků, kteří se stali svědky významných událostí 20. století. Z těchto nahrávek Post Bellum buduje internetovou sbírku Paměť národa, která dnes obsahuje takřka tři tisíce pamětnických […]

Pořadatelem Cen Paměti národa je Post Bellum – sdružení novinářů, historiků a dokumentaristů které nahrává již od roku 2001 svědectví válečných veteránů, přeživších holokaustu, politických vězňů, disidentů a dalších pamětníků, kteří se stali svědky významných událostí 20. století. Z těchto nahrávek Post Bellum buduje internetovou sbírku Paměť národa, která dnes obsahuje takřka tři tisíce pamětnických nahrávek z třinácti evropských zemí a je největší veřejnosti přístupnou pamětnickou sbírkou v Evropě.

Post Bellum je financováno ze sponzorských darů, sbírek, dotací a grantů.

Připojte se k nám!

Pokud zatím členem Klubu přátel Paměti národa nejste a rádi byste se jím stali, můžete se přihlásit zde. Budete pak od nás dostávat pravidelné informace, pozvánky na výstavy, divadelní představení, diskuse a zajímavé akce. Stanete se součástí jedinečného společenství lidí, kterým není lhostejná společenská paměť uplynulého století a chtějí skrze ni inspirovat dnešní společnost.