O Cenách

Ocenění pro osobnosti, které ve svých životech prokázaly, že čest, svoboda a lidská důstojnost nejsou jen prázdná slova.

Letošní slavnostní večer v Národním divadle bude výjimečný tím, že u příležitosti 30. výročí pádu komunismu oceníme i osobnosti ze sousedních post-komunistických zemí – Maďarska, Polska a Německa, stejně jako před pěti lety.

Slavnostní ceremoniál je součastí naší kampaně Nezapomeňme, která připomíná sametovou revoluci ve 30 Městech Paměti národa a na sociálních sítích pod #nezapomeňme. Připojit se můžete i Vy!

Obecně prospěšná společnost Post Bellum oceňuje žijící pamětníky v přímém přenosu České televize, Slovenské televize a Českého rozhlasu od roku 2010. Mezi laureáty jsou váleční veteráni, političtí vězni, odbojáři, přeživší holocaustu, perzekvovaní spisovatelé či představitelé undergroundu, skauti, příslušníci církví a mnozí další.

Pořadateli galavečera jsou Post Bellum, Česká televize, Český rozhlas, Rozhlas a televízia Slovenska a Ústav pro studium totalitních režimů.

Každý rok předávání má díky osobitému zpracování různými režiséry svůj originální nápad, vystřídalo se pojetí filmové, divadelní, dokumentaristické i prostředstvím komiksových filmů.